LEK AM logo

 

Przeciążenie organizmu objawiające się problemami z koncentracją, zmiennym nastrojem, nadmiernym stresem, płytkim snem, bolesnymi i uciążliwymi skurczami mięśni, to wszystko dolegliwości, które mogą być spowodowane niedoborem magnezu i potasu.

 


Główne zasoby magnezu są zgromadzone w kościach oraz mięśniach, to tam sięga nasz organizm, gdy jego poziom we krwi spada. Z tego powodu, nawet gdy stężenie we krwi jest prawidłowe, to nie zawsze oznacza, że nie mamy niedoboru. Do utraty magnezu przyczyniają się stres, przepracowanie, nadużywanie alkoholu lub innych używek, nadmiar tłuszczu i cukru w diecie czy też „kuracje” odchudzające.

 

LekAm MagleqB6Skurcz Jeśli jednak zadbamy o wystarczający poziom magnezu w organizmie, to możemy cieszyć się z jego wielu korzystnych właściwości. Odpowiedni poziom magnezu pomaga utrzymać równowagę elektrolitową, prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego. Źródłami magnezu w naszej diecie są: rośliny zielone, strączkowe (soja), kukurydza, awokado, banany, ziarna zbóż (kasza gryczana, jęczmienna), kakao, czekolada, orzechy, migdały mleko. Nie ma obawy o przedawkowanie, gdy pochodzi on z naturalnych źródeł. Niestety, z powodu jego znikających zasobów w glebie oraz usuwania z żywności w procesach oczyszczania, coraz mniej tego pierwiastka dociera do naszego organizmu. Trzeba pamiętać o wnikliwej obserwacji organizmu i w przypadkach takich problemów koniecznie uzupełnić stratę magnezu. Tylko w ten sposób możemy wyeliminować dolegliwości.

 

Dostrzegając potrzebę uzupełnienia magnezu firma LEK-AM wprowadziła w ubiegłym roku nowy suplement diety. MAGLEQ B6 SKURCZ zawiera 150 mg magnezu, w dwóch tabletkach tyle, co inne preparaty w trzech, co powoduje, że jest najtańszy. Forma cytrynianu, którą zawiera MAGLEQ B6 SKURCZ jest najbardziej przyswajalną przez organizm formą magnezu. Z kolei witamina B6 jest bardzo pomocna jeśli chodzi o zwiększenie efektywności wchłaniania magnezu z przewodu pokarmowego (aż o 40 proc.!). MAGLEQ B6 SKURCZ zawiera też inne witaminy i minerały: potas (prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego), witamina D (prawidłowe funkcjonowanie mięśni i utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi), witamina E (ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym) oraz cynk (utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej). Te osiem składników sprawia, że MAGLEQ B6 SKURCZ jest szczególnie polecany osobom szukającym odpowiednich preparatów z magnezem na problem skurczy mięśni, wywołanych przemęczeniem, spowodowanych nadmiernym wysiłkiem oraz osobom aktywnym i uprawiającym sporty, jako uzupełnienie w niedoborach dietetycznych, w celu wspomagania prawidłowego działania mięśni.

 

Zofia Hecht