Nowoczesne systemy oświetleń

Globalna firma Beghelli z siedzibą główną we Włoszech, została założona w 1982 r. Od początku istnienia wiąże się z rynkiem profesjonalnych systemów oświetleniowych, a jej nadrzędnym celem jest rozwój zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki i sterowania dla opraw awaryjnych oraz oświetlenia podstawowego.

 

Dynamiczny rozwój firmy doprowadził w roku 1998 do debiutu spółki na giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie. Poszerzyło to jeszcze bardziej możliwości prowadzenia silnej ekspansji na rynkach międzynarodowych. Z czasem, firma przeistoczyła się w silny holding obecny w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Beghelli posiada 7 własnych fabryk, a wszelkie czynności związane z projektowaniem, testowaniem oraz certyfikacją wyrobów odbywają się we własnych ośrodkach doświadczalnych oraz akredytowanych laboratoriach: fotometrycznym i badawczo-rozwojowym. Wszystkie produkowane urządzenia są zgodne z obowiązującymi normami oraz posiadają wymagane certyfikaty (CNBOP, PZH, CE). Przedsiębiorstwo szczególnie kładzie nacisk na ogólnopojęte bezpieczeństwo, jakość produktów i troskę o środowisko, dlatego wyróżnia się zarówno międzynarodową normą systemu zarządzania jakością ISO 9001, jak i normą zarządzania środowiskowego ISO 14001.

 

Asortyment marki głównie kierowany jest na rynek B2B i dostępny jest w aż 120 krajach. Obejmuje nie tylko oprawy oświetleniowe, ale przede wszystkim autorskie rozwiązania, takie jak: radiowe systemy zarządzania, samoprogramujący i samouczący się system AutoDimm, który za pomocą czujnika reguluje strumieniem oprawy przyczyniając się do generowania oszczędności, systemy komunikacji optycznej, jak Opticom lub B.connect, zintegrowane z oprawą czujniki Natural oraz Dynamic Light czy technologia HCL. Swoim klientom firma proponuje systemy komunikacji bezprzewodowej III generacji. A najnowszym rozwiązaniem jest system CableCom, czyli system monitoringu oświetlenia awaryjnego z transmisją danych po linii zasilającej. Obecnie swoją premierę obchodzi również nowoczesna platforma NuBe Cloud, umożliwiająca zdalne zarządzanie wszystkimi systemami Beghelli oraz dostęp do zgromadzonych w nich danych. Polecane rozwiązania zostały docenione przez wiele znaczących światowych podmiotów, m. in. przez watykańskie Muzea, Główną siedzibę NATO czy Parlament Europejski w Brukseli.


Begheli Parlament Europejski Logica
Zdjęcie: Parlament Europejski w Brukseli, oprawy oświetlenia awaryjnego Logica

 

Stosowanie zaawansowanych rozwiązań automatyki i sterowania pracą opraw oświetleniowych, bogate doświadczenie branżowe oraz rzetelność pracy są doceniane nie tylko przez partnerów biznesowych, ale także przez wiele jednostek. W tym przez Polski Komitet Oświetleniowy SEP, z którym polska siedziba aktualnie współpracuje przy tworzeniu komentarza Polskiej Normy PN-EN 12464-1:2022-01, związanej z wymaganiami oświetleniowymi pomieszczeń. Ostatnim zaś osiągnięciem Beghelli - Polska był udział w prestiżowym rankingu prowadzonym dla dynamicznie rozwijających się innowacyjnych i prywatnych przedsiębiorstw oraz zdobycie tytułu laureata Diamentów Forbesa 2023.

 

Beghelli regularnie wprowadza nowe produkty, które nie rzadko wyznaczają standardy na rynku oświetleniowym, stając się tym samym wzorem do naśladowania. W ostatnim czasie wprowadzona została kolejna innowacja, tym razem nominowana do udziału w Programie Najwyższa Jakość Quality International 2023 – Modula. To nowy zintegrowany system szybkiego montażu, który zawiera wielofunkcyjną puszkę, tak zwany „uchwyt szybkiego montażu”. Tworzą ją dostarczane w komplecie dwa pasujące do siebie elementy – o wyższym (IP65) i niższym (IP42) profilu. Różne wysokości tych części umożliwiają instalację opraw zarówno w pomieszczeniach komercyjnych, jak i w sektorach przemysłowych. Gwarancją precyzyjnego montażu, niezależnie od wysokości obu komponentów, jest wbudowana w puszkę poziomica. W porównaniu do tradycyjnych metod montażowych, zastosowanie wyjmowalnych listw zaciskowych daje więcej miejsca na wykonanie wygodnego i bezpiecznego przyłączenia. Teraz nawet zasilanie przelotowe opraw nie stanowi już żadnego problemu. Opcja szybkiego wypięcia ułatwia również realizowanie wszelkich czynności konserwacyjno-serwisowych. System szybkiego montażu Modula został wyposażony w panel do programowania czasu autonomii (1/1.5/2/3/8 h) oraz gniazdo dla dodatkowego akumulatora – Booster Battery, który pozwala zwiększyć strumień w trybie pracy awaryjnej nawet o 50 proc. We wsporniku umieszczono interfejs do przyłączenia modułów komunikacyjnych, dzięki którym oprawa przechodzi z natywnego systemu CableCom CT na LG, LGFM lub DALI.


Begheli System szybkiego montazu
Zdjęcie: Modula – system szybkiego montażu

 

Interakcja między technologią a bezpieczeństwem stanowi dla Beghelli priorytet w utrzymaniu pozycji światowego lidera branży oświetleniowej LED, gdzie misję stanowi angażowanie się w szerzenie kultury świadomego zarządzania energią. Dla firmy, światło od zawsze stanowiło istotę jej działalności. Dlatego nieustannie skupia się na rozwoju zaawansowanych technologii z obszaru automatyki i sterowania oprawami oświetleniowymi, których podstawą do tworzenia są analizy i obserwacje bieżących potrzeb społeczeństwa, jak również troska o środowisko.

 

Roksandra Juraszczyk
Szef Działu Marketingu
Beghelli – Polska Sp. z o. o.

Zobacz również

Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

System Kanlux TEAR

Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

Jak skuteczny system zarządzania wpływa na jakość produkowanych ciężarówek?

 Jak skuteczny system zarządzania wpływa na jakość produkowanych ciężarówek?

Spółka MAN Trucks w Niepołomicach działa w branży motoryzacyjnej w sektorze samochodów ciężarowych. W  zakładzie, oprócz produkcji ciężarówek działa osobna hala do montażu i wyposażania kabin. Obecnie z linii montażowej może zjeżdżać 300 pojazdów i kabin w trzyzmianowym trybie pracy każdego dnia. Samochody z fabryki w Krakowie można spotkać na drogach całego świata (nawet na Bliskim Wschodzie, w Azji czy w Afryce).