Polskie maseczki ochronne

Półmaski typu AM2 FFP2 oraz AM3 FFP3 wytwarzane przez przedsiębiorstwo Europrofil sp. z o.o. (Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie) zostały właśnie wyróżnione prestiżowym Złotym Godłem QI 2021. Produkty firmy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w kraju i za granicą.

 

Dzięki zdobytemu doświadczeniu w produkcji tworzyw sztucznych m.in. z  polichlorku winylu, firma Europrofil mogła uruchomić nowoczesne linie produkcyjne wytwarzające wysokiej jakości włókninę polipropylenową, służącą do produkcji masek medycznych i ochronnych. Celem było wdrożenie technologii, umożliwiającej wytwarzanie produktu bez potrzeby nabywania surowców od zagranicznych kontrahentów. Plan ten został zrealizowany w 100 proc.  

 

Dziś Europrofil, jako jedyna firma w kraju uzyskuje niezbędną w produkcji maseczek ochronnych polipropylenową włókninę Meltblown, o filtracji PFE nawet 99,9 proc. oraz o bardzo niskich oporach oddychania. Dodatkowo stosuje nowatorską metodę poddawania jej wielokrotnemu ładowaniu elektrostatycznemu, co przeciwdziała przywieraniu patogenów do jej powierzchni. Od niedawna firma wykorzystuje także innowacyjną w skali Polski procedurę wodnego ładowania włókniny Meltblown. Dzięki odpowiedniemu nasyceniu elektretowemu, uzyskuje ona najwyższy poziom filtracji PFE ≥99,9 proc. i utrzymuje go przez jeszcze dłuższy okres.

Produkcja masek odbywa się zgodnie z Polską Normą PN-EN 149 oraz PN-EN 14683, a wszystkie wyroby podlegają ścisłej kontroli w laboratorium firmy.

Produkty zostały przebadane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, który dokonał także ich certyfikacji (CE 1437).  Obecnie firma wytwarza 15 mln masek miesięcznie.

 

Spółka kładzie bardzo duży nacisk na jakość wyrobów, dlatego zgodnie z wymogami (jako jedna z nielicznych) stosuje w maskach nakładkę na nos z pianki PU, która umożliwia im miękkie przyleganie do twarzy oraz zaczep do gumek, tak aby w zależności od potrzeby użytkownik mógł je dopasować (zmniejszyć lub zwiększyć naciąg). Udogodnienia te znacznie poprawiają przyleganie produktu i tym samym zwiększają ochronę przed patogenami.

Dzięki staranności wykonania i użytej technologii, maseczki zapewniają wysokie bezpieczeństwo i stopień filtracji powietrza (typ AM2 FFP2 98 proc., a  typ AM3 FFP3 nawet  99,9 proc.), są wygodne w noszeniu, nie utrudniają oddychania i nie powodują alergii.

 

Wyroby Europrofilu stosuje już wielu użytkowników instytucjonalnych i biznesowych w kraju i za granicą. Oferta firmy dostępna jest poprzez sklep internetowy https://naszemaseczki.pl.

 

Małgorzata Bachórz

Zobacz również

Nowoczesne systemy oświetleń

Nowoczesne systemy oświetleń

Globalna firma Beghelli z siedzibą główną we Włoszech, została założona w 1982 r. Od początku istnienia wiąże się z rynkiem profesjonalnych systemów oświetleniowych, a jej nadrzędnym celem jest rozwój zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki i sterowania dla opraw awaryjnych oraz oświetlenia podstawowego.

Największe cyberzagrożenia dla firm w 2024 r.

Hakerzy i największe cyberzagrożenia dla firm

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do uzyskania dostępu do zasobów firm. Z raportu firmy Sophos wynika, że w aż 90% zakończonych powodzeniem ataków cyberprzestępcy skorzystali z protokołu pulpitu zdalnego. Zdaniem specjalistów ds. ochrony danych zarządzanie usługami realizowanymi „na odległość” powinno być priorytetem przy zapewnianiu cyberbezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.