biaform 100 lat logo

 

Co łączy najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa, stadiony piłkarskie, Biały Dom, letnią rezydencję prezydenta Rosji i paryski apartament Sharon Stone? Przy budowie każdego z nich była wykorzystana sklejka polskiego producenta, firmy Biaform z Białegostoku.

 

 

 

W Zakładach Przemysłu Sklejek Biaform S.A. od 1919 r. wytwarzany jest wyjątkowy produkt - sklejka. Wykonane z niej meble lub inne detale wyposażenia wnętrz znajdują się dziś niemal w każdym domu. Dzieje się tak, ponieważ wyrób ten łączy w sobie walory estetyczne z bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.

 
Sklejka wytwarzana jest z cienkich arkuszy drewna (tzw. łuszczki), które po odpowiednim ułożeniu są prasowane przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia i temperatury. Sprawia to, że powstaje materiał o ponadprzeciętnych właściwościach – bardzo trwały i odporny na zginanie. Istotne jest również to, że Biaform stosuje autorską technikę pokrywania sklejki folią oraz lakierem, co dodatkowo ją wzmacnia i zabezpiecza. Firma przede wszystkim skupia się na oferowaniu sklejki specjalistycznej bezpośrednio do klienta finalnego co znacząco skraca czas przepływu informacji jak również samej dostawy.

 Biaform

 

Wszystko to sprawia, iż wytwarzana w Białymstoku sklejka jest bardzo popularna na rynku i znajduje zastosowanie w wielu branżach w kraju i za granicą, m.in. w przemyśle transportowym, opakowaniowym, zabawkarskim, meblarstwie, budownictwie, wyposażeniu wnętrz oraz w tak wymagających sektorach, jak motoryzacja czy produkcja szalunków/rusztowań.

 

    Sklejka Biaform obecna jest w większości krajów europejskich,  Afryce, Azji oraz Australii. Jej niesłabnącą popularność i jakość potwierdza 100-letnia, nieprzerwana tradycja producenta oraz otrzymane nagrody, m.in.: Zasłużony dla Eksportu, Gazele Biznesu, Laur Eksperta, Godło Promocyjne „TERAZ POLSKA”, Firma 30-lecia Wolności RP oraz przyznane właśnie Złote Godło Quality International 2019 w kategorii QI Produkt.

 

oprac. Małgorzata Bachórz

Zobacz również

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość!

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość QI!

Polski Komitet Normalizacyjny obchodzi stulecie istnienia, a jego historia wypełniona jest niezwykłymi osiągnięciami na polu normalizacji i standaryzacji. Od chwili powstania w 1924 roku stał się nieodłącznym elementem rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki i innowacyjności. Tym bardziej jest nam niezwykle miło poinformować, że instytucja ta kolejny raz objęła patronatem program Najwyższa Jakość QI. I w osiemnastej edycji tego przedsięwzięcia możemy ponownie wspólnie wyłaniać liderów jakości.

Błędy medyczne – wsparcia potrzebują nie tylko pacjenci, ale także lekarze

Błędy medyczne – wsparcia potrzebują nie tylko pacjenci, ale także lekarze

W sytuacji, gdy dochodzi do szkody u pacjenta, np. w wyniku błędu medycznego podczas operacji, a ubezpieczyciel nie zaspokaja roszczeń poszkodowanego na satysfakcjonującym poziomie, do gry wkracza arbiter. Idealnie, kiedy jest to wielospecjalistyczna kancelaria, która podejmuje się negocjacji, w wyniku których warunki odpowiadają wszystkim stronom.