Rozmowa z Sylwią Koszela, Dyrektorem Zarządzającym PREVAC sp. z o.o. (Rogów, woj.ślaskie)

 

Prevac SylwiaKoszelaPo raz kolejny PREVAC został nagrodzony Złotym Godłem Najwyższa Jakość  Quality International. Jak przedstawia się polityka rozwoju firmy?

Uhonorowanie Godłem QI jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że stosujemy najwyższe standardy. Jesteśmy od ponad 20 lat światowym liderem w produkcji aparatur naukowo-badawczych, służących do tworzenia nowych materiałów i technologii. Na rozwój naszej firmy patrzymy kompleksowo. To praca nad nowymi produktami dla nauki i przemysłu, gdzie największą wartość stanowią wiedza i zaangażowanie pracowników oraz ciągłe doskonalenie procesów zarządczych w organizacji, ich optymalizacja oraz usprawnianie.

 

Jak Państwo odwołują się do tezy, że innowacja jest wyznacznikiem jakości?

Innowacyjność i jakość stanowią dwa fundamenty budowania naszej przewagi konkurencyjnej. Jako nieliczni na świecie, dysponujemy wiedzą i technologią, które pozwalają na tworzenie wizjonerskich rozwiązań dla nauki. Bardzo często musimy myśleć nieszablonowo, przełamywać dotychczasowe bariery czy ograniczenia, dzięki temu możemy wdrażać na rynek nowe produkty czy udoskonalać istniejące. Nie pomijamy znaczenia ich jakości, niezawodności, bezpieczeństwa i ergonomii użytkowania. Innowacyjność i jakość są nieodzownymi elementami naszej strategii biznesowej, równie ważnymi we wszystkich aspektach naszego działania.

 

W czym można upatrywać źródeł Państwa sukcesu?

Najważniejszym ogniwem, dzięki któremu możemy się rozwijać, są nasi pracownicy. Ludzie kreatywni, otwarci na nowe rozwiązania, posiadający szeroką wiedzę w wielu dziedzinach. Przykładamy dużą wagę do tego, aby czuli się dobrze w naszej firmie, byli doceniani. Dzięki temu mamy możliwość zarządzania na najwyższym poziomie oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań odznaczających się wysoką jakością projektu oraz wykonania.

 

Czym jest nagrodzony Złotym Godłem QI zautomatyzowany spektrometr fotoelektronów do pracy w środowiskowych warunkach ciśnienia i temperatury EA15 HP?

Jest to wysoko zaawansowane technologicznie urządzenie, skierowane do grup naukowo-badawczych. Jako jedno z niewielu na rynku skupia w sobie wiele funkcji. Umożliwia przeprowadzenie nowatorskich w skali świata badań i prac rozwojowych. Służy do odkrywania nowych materiałów o kompleksowej strukturze nanowarstw, obserwacji zjawisk na tej strukturze w czasie rzeczywistym, czy symulowania warunków pracy nowych urządzeń. Badania dadzą naukowcom możliwość lepszego wytwarzania, kontroli procesu, bądź technologii materiałów dla biomedycyny, źródeł odnawialnych, wydajniejszych baterii, a także zrozumienia procesów atmosferycznych oraz optymalizacji elektroniki.

 

Rozmawiała Magdalena Tułecka

Zobacz również

Leczenie wad wrodzonych w SCM w Polanicy-Zdroju

Specjalistyczne Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju

W Specjalistycznym Centrum Medycznym im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju funkcjonuje Oddział Chirurgii Plastycznej, który od blisko 70 lat nieprzerwanie kontynuuje misję szpitala wojewódzkiego.

Co drugi Polak pracuje po godzinach, ale idzie nowe

Polak pracuje po godzinach

Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to norma w Polsce. Według raportu enel-med „Łączy nas zdrowie” aż 56 proc. Polaków pracuje wieczorami lub w dni wolne. Głównie przez nadmiar obowiązków (36 proc.) lub oczekiwania pracodawcy (31 proc.). Ale wraz z najmłodszym pokoleniem na rynku pracy idzie nowe. Zetki zdecydowanie częściej niż ich starsi koledzy i koleżanki, tzw. silversi, pracują po godzinach, bo w czasie pracy załatwiają prywatne sprawy (15 proc. vs. 6 proc.). To, że Polacy nie potrafią odpoczywać, potwierdzają również dane dotyczące urlopów. Aż 44 proc. pracowników w minionym roku nie wykorzystało całego przysługującego im wypoczynku, co dziesiąty w ogóle nie wziął wolnego. I choć nie jesteśmy w stanie wyzerować licznika 20 lub 26 dni wolnych, to większość z nas (66 proc.) chce mieć ich jeszcze więcej.