Rozmowa z Krzysztofem Szafrańcem, Członkiem Zarządu i współzałożycielem firmy Lean-Tech Sp. z o.o. (Łany k. Wrocławia), specjalizującej się w automatyzacji i robotyzacji logistyki linii technologicznych


LeanTech prezesCo zdecydowało o podjęciu przez Państwa działalności w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych?

Firma powstała w 2009 r., jako odpowiedź na zapotrzebowanie przemysłu na kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji linii technologicznych. Początkowo zajmowaliśmy się budową maszyn procesowych, głównie dla przedsiębiorstw automotive. W pewnym momencie zaczęliśmy specjalizować się w tym, na czym najlepiej się znamy, czyli automatyzacji i robotyzacji logistyki wewnętrznej. Wytwarzamy różnego rodzaju, dedykowane urządzenia transportowe, układnice, przenośniki, wózki AGV, itp.

 

Państwa działalność odzwierciedla idee czwartej rewolucji przemysłowej. Czy kooperują Państwo nad innowacyjnymi rozwiązaniami z innymi podmiotami?

Nieustannie rozwijamy nasze produkty dzięki własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, w którym pracują m.in. naukowcy Politechniki Wrocławskiej. Obecnie mocno skupiamy się na projektach innowacyjnych, automatycznych rozwiązań logistycznych w systemach magazynowych nowej generacji. Efektami naszej współpracy są m.in. zautomatyzowanie procesu produkcji linii montażowych, czy roboty AGV nowej generacji z hybrydowym sterowaniem.

 

Rozmawiała Magdalena Tułecka

Zobacz również

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 –  spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

16–18 października br. spółka Damel, producent silników elektrycznych, zaprasza do Zawiercia na I konferencję Techniczną MiNE pt. „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia dotyczące konstrukcji silników i generatorów, ich eksploatacji i diagnostyki oraz oczywiście napędów.

Ekologiczna i efektywna chemia użytkowa  

Ekologiczna i efektywna chemia użytkowa

Zarówno gospodarka, jak i konsumenci stawiają coraz większe wymagania ekologiczne produktom chemii użytkowej, przy jednoczesnym oczekiwaniu rosnącej efektywności. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa z powodzeniem wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, mając świadomość ważnej roli tego sektora w codziennym życiu.