W tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International 2020 mBank zdobył Złote Godło w kategorii QI Order. W ten sposób kapituła konkursu doceniła zintegrowany system zapewnienia jakości wprowadzony w 2019 roku w operacjach banku.

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jest jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce.

 

Innowacyjność i dynamiczny rozwój wpisane są w DNA banku, który od lat stawia przed sobą ambitne plany rozwoju. Dla bankowego pionu operacji te plany to przede wszystkim efektywna obsługa dyspozycji związanych z nowymi produktami i usługami. By robić to sprawnie, operacje wdrożyły kilka systemów, m.in. system wspierający kontraktowanie zleceń z biznesem, system zgłaszania i wdrażania optymalizacji czy też nagrodzony ¬– zintegrowany system zapewnienia jakości (SZJ).

 

SZJ opiera się na trzech filarach: kontroli statystycznej i testowaniu, ocenie dojrzałości procesów oraz rejestrze incydentów operacyjnych, czyli zdarzeń, które mogą zakłócić prawidłową pracę, np. opóźnienie w dostarczeniu korespondencji czy awaria systemów IT.

 

To autorskie rozwiązanie stworzył od podstaw pion operacji banku. Dzięki czemu jest dostosowane do specyfiki działania mBanku i jego wcześniejszych doświadczeń. SZJ pozwala zredukować liczbę błędów do minimum i wyeliminować ich przyczyny. Pomaga też ocenić czy wprowadzane optymalizacje i automatyzacje nie spowodowały spadku jakości. Gdy wynik kontroli pokazuje 100 procent, można cieszyć się z sukcesu. Co to oznacza dla klienta? Szybko i poprawnie zrealizowaną dyspozycję, czyli wysoką jakość obsługi. A to najistotniejszy, poza dobrą ofertą, czynnik pozwalający na utrzymanie klientów i pozyskiwanie nowych.

 

DP

Zobacz również

CSL – kreujemy logistykę na nowo

CSL – kreujemy logistykę na nowo

CLS Sp. z o.o. (Szczecin) i pozostałe podmioty wchodzące w skład Grupy niezmiennie stawia na jakość, rozwijanie procesów i usprawnianie procedur. Przedsiębiorstwo jest po recertyfikacji Systemu Zarządzania Jakością oraz IFS Logistics 2.2, czyli najwyższego poziomu bezpieczeństwa standardu dla transportu i magazynowania. Firma poddała się też audytowi w zakresie cyberbezpieczeństwa, zgodnie z unijną dyrektywą, która ma wejść w życie w 2024 roku. CSL jeszcze w tym roku chce uzyskać stosowny certyfikat w tym zakresie.

Klaster wielu możliwości

Klaster wielu możliwości

W 2003 r. unijni eksperci dostrzegli, że w Polsce funkcjonują gałęzie gospodarki, które pozwalają na utworzenie klastrów gospodarczych. Oprócz sektora spożywczego, drzewnego i turystycznego, do tej grupy należy również przemysł metalowo-maszynowy, którą dumnie reprezentuje Klaster Obróbki Metali z siedzibą w Białymstoku.