Skuteczne metody zarządzania w firmie takimi wartościami, jak kapitał intelektualny, nowe technologie czy jakość produktów i usług zwiększają jej konkurencyjność oraz potencjał.

 

Europejskie Forum Jakości to coroczna debata, podczas której uczestnicy dyskutują m.in. o najistotniejszych kwestiach związanych z zarządzaniem jakością produktów i usług w firmie. Takie spotkania służą wymianie idei i poglądów oraz poznaniu najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających firmom codzienną działalność gospodarczą.Podczas ostatniej konferencji debatowano na temat zarządzania ryzykiem oraz kapitałem intelektualnym, społecznej odpowiedzialności biznesu, polityki pracowniczej, idei smart city oraz rynku nieruchomości w Polsce.

 Gala2016 9

 

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień prof. dr. hab.Tadeusza Sikory, kierownika Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr. inż. Tomasza Schweitzera, prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, oraz Wioletty Urbańskiej, dyrektor biura zarządzania jakością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas panelu inauguracyjnego „Kapitał intelektualny a jakość” uczestnicy zastanawiali się nad potencjałem innowacji oraz ich wpływem na rynki docelowe przedsiębiorstw. W dyskursie uczestniczył m.in. dr Henryk Siodmok, prezes spółki Atlas, który podkreślał rolę nowych technologii i demokratyzacji procesów zarządczych jako katalizatorów kapitału intelektualnego oraz zwiększenia konkurencyjności firmy i jej potencjału.

Ponadto dyskutowano nad tym, czy w ogóle istnieje i jest możliwy do określenia racjonalny budżet inwestycji w kapitał intelektualny firmy pozwalający na osiągnięcie oczekiwanej jakości produktów i usług. Dzień zwieńczyła gala, na której uhonorowani zostali laureaci tegorocznej, jubileuszowej,10. edycji tego programu.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w trzech kategoriach: produkt, usługa oraz system zarządzania. Dziesiąta edycja odbyła się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Obecnie trwa kolejna, 11. edycja programu. Patronem medialnym EFJ była „Rzeczpospolita”.

—paan

 

źródło: Rzeczpospolita, 16 grudnia 2016 r.

NJ 16 12 RZ 1 B 013 KO 1

 

Zobacz również

Elektronika użytkowa przyszłości

Elektronika użytkowa przyszłości

„Przyszłość zaczyna się dziś” – to powiedzenie doskonale odzwierciedla działalność krakowskiej firmy KGK TRADE, oferującej pod trzema markami – Evorei, Xblitz i Neno, produkty elektroniki użytkowej, oparte o innowacyjne technologie, dzięki którym wiele codziennych czynności staje się przyjemniejszymi i bezpieczniejszymi.  

 

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki

Nierówne zasady odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki

Czy to nie dyskryminacja, że jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości UE wystąpił niedawno polski sąd.