Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Twórcy platformy Akademia PARP od początku jej istnienia systematycznie rozwijają jej funkcjonalność oraz aktualizują i doskonalą udostępnianie na jej łamach treści. Dlatego z początkiem maja br. na jej stronie zostały zamieszczone nowe bezpłatne szkolenia.


Wśród wspomnianych materiałów kursanci znajdą osiem nowych pomocy e-lerningowych dotyczących zagadnień istotnych dla rozwoju biznesu, są to:
•    E-commerce i marketing internetowy w MŚP,
•    Media społecznościowe w biznesie,
•    Finanse MŚP dla nie finansistów,
•    Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów,
•    Ochrona danych osobowych w MŚP (RODO),
•    Ochrona własności przemysłowej w MŚP,
•    Prawo Pracy w MŚP,
•    Cyberbezpieczeństwo w MŚP.

 

W zeszłym roku w ramach treści publikowanych na stronie Akademia PARP znalazły się szkolenia on-line z zakresu marketingu internetowego, funduszy europejskich, wystąpień publicznych, postępowania administracyjnego, employer brandingu czy kadr i płac.


Bezpłatne treści publikowane na łamach platformy Akademia PARP są skierowane do  przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorców, jak również reprezentantów dużych firm, studentów i osób, które mają zamiar założyć własną działalność gospodarczą. Co roku w serwisie  pojawia się  przynajmniej 10 nowych kursów. Zakres szkoleń jest bardzo różnorodny, dotyczą  m.in. zagadnień prawa, zarządzania, marketingu, finansów oraz rozwoju kompetencji.


W drugim kwartale 2023 roku na platformie pojawią się jeszcze dwa dodatkowe kursy:
•    Pozwolenie na budowę krok po kroku,
•    Content marketing.

Więcej informacji na temat oferowanych w ramach platformy Akademia PARP materiałów można znaleźć tutaj: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kursy-online

 


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od wielu lat jest patronem programu Najwyższa Jakość QI, ogólnopolskiego konkursu którego celem jest wspieranie biznesu w Polsce oraz wskazywanie firm i instytucji reprezentujących wysokie standardy w zakresie zarządzania jakością. Obecnie trwa 17 edycja tego przedsięwzięcia. Obok PARPu patronami projektu są Polski Komitet Normalizacyjny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Laureaci konkursu wysłaniani są w trzech kategoriach (produkt, usługi i system zarządzania) oraz w czterech grupach podmiotów uzależnionych od wielkości zatrudnienia. Wśród nagrodzonych Godłem QI znajdują się firmy mikro, duże i korporacje, jak również samorządy, placówki medyczne i uczelnie wyższe.

 

Zobacz również

Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

 Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

Sytuacja na polskim rynku mocy staje się coraz bardziej dramatyczna, wraz z planowanym odstawieniem bloków węglowych, które ze względu na obciążenia wysokimi kosztami uprawnień do emisji CO2 oraz unijne ograniczenia udzielania wsparcia ze środków publicznych, są sukcesywnie wycofywane przez głównych graczy, właścicieli jednostek wytwórczych – największych producentów i operatorów elektroenergetycznych. Skutkiem tych działań, już w 2025 r. może brakować mocy dla produkcji energii elektrycznej jako stabilnej podstawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Bezkonkurencyjny partner technologiczny

Budowa stopnia beztlenowego oczyszczalni ścieków na terenie Cukrowni Glinojeck

Przedsiębiorstwo Techbud-Toruń renomę zyskało dzięki stosowaniu zasad uczciwej konkurencji i utrzymywaniu dobrych relacji z inwestorami i podwykonawcami. Firma, specjalizując się w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych dla wielu branż, znana jest z wyjątkowej terminowości, stosowania nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań oraz spełniania oczekiwań klientów. Największym atutem przedsiębiorstwa jest doświadczony zespół.