Sala Główna

 

godz. 10.00-12.00

Kapitał Intelektualny a Jakość

 

Obszary tematyczne:

1. Jakość produktów i usług pochodną kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa
2. Potencjał kapitału intelektualnego i jego jakość zależne od branży i rynku docelowego przedsiębiorstwa
3. Czy strategia wynurzająca się określa poziom jakości i potencjał kapitału intelektualnego firmy, pozwalający na realizację wyznaczonych celów biznesowych?
4. Czy istnieje i jest możliwy do określenia racjonalny budżet inwestycji w kapitał intelektualny przedsiębiorstwa, pozwalający na osiągnięcie oczekiwanej jakości?

 

Wystąpienie: „Nowe technologie jako katalizator kapitału intelektualnego” / „Jak uwolnić kapitał intelektualny?” – social business (rozwiązania na przykładzie Grupy Atlas), kapitału społecznego, dynamizowania potencjału organizacji poprzez cyfryzację oraz demokratyzację procesów decyzyjnych, dr Henryk Siodmok, Grupa ATLAS:
- Właściwie wdrożona technologia zmienia kulturę organizacyjną i współtworzy trudną do skopiowania przewagę konkurencyjną.
- Demokratyzacja procesów decyzyjnych zwiększa potencjał organizacji.

 

Kapital_intelekt_11.jpgKapital_intelekt_2.jpgKapital_intelekt_6.jpgKapital_intelekt_8.jpgKapital_intelekt_12.jpgKapital_intelekt_3.jpgKapital_intelekt_7.jpgKapital_intelekt_4.jpgKapital_intelekt_1.jpgKapital_intelekt_9.jpgKapital_intelekt_10.jpgKapital_intelekt_5.jpg

 

Paneliści:

 

A Zalewski  

 

Arkadiusz Zalewski,

Prezes Zarządu Kapitał Intelektualny Sp. z o.o.

Twórca metodyki pomiaru i dynamicznego zarządzania kapitałem intelektualnym służącej budowaniu wartości firmy i  poprawie efektywności przedsiębiorstwa.

Doświadczony manager, Doradca strategiczny, Członek Rad Nadzorczych, Specjalista w zakresie kreowania kapitału intelektualnego i innowacji realizujący liczne projekty naprawcze oparte o konstruowanie strategii oraz wdrażanie rozwiązań biznesowych wspierających zarządy firm. Project manager wielu projektów restrukturyzacyjnych, opartych o rozwiązania podnoszące efektywność organizacji.

Współpracuje z prestiżowymi magazynami o zarządzaniu i biznesie m.in. Harvard Business Review Polska, Controlling, Manager MBA, Controlling i rachunkowość zarządcza.   
Organizator, moderator oraz  prelegent  wielu konferencji i warsztatów tematycznych. Od 24 lat inwestor rynku kapitałowego. Autor dysertacji doktorskiej „Racjonalność zachowań uczestników rynku giełdowego”.

 
     
J Kulikowski  

 

Mecenas Jarosław Kulikowski


Partner Zarządzający Kancelarii Kulikowska & Kulikowski. Od 1991 r. rzecznik patentowy. W 2014 r. wybrany jednym z najbardziej rekomendowanych specjalistów w kategorii egzekwowania praw i prowadzenia sporów dotyczących znaków towarowych na arenie międzynarodowej.
Członek Zarządu i skarbnik ECTA (European Communities Trademark Association).
Prelegent licznych konferencji poświęconych ochronie znaków towarowych mających miejsce m.in. w Londynie, Waszyngtonie, San Diego, Monachium, Amsterdamie.
Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Prawo Konkurencji na Uniwersytecie  Jagiellońskim oraz podyplomowe studium Prawa Cywilnego i Administracyjnego w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

    
           

     
H Siodmok  

Henryk Siodmok, prezes zarządu Grupy Atlas


doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunek Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA INSEAD w Fontainebleau. Pracę doktorską, dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. 1989-1990 analityk operacyjny w Pasco Company 1991-1995 konsultant w firmie doradczej Bain & Co 1996-1997 dyrektor rozwoju na Europę Wschodnią oraz prezes Tenneco Automotive Polska 1997-2000 prezes FLiD Drumet S.A. 2000-2003 prezes zarządu Carman Polska sp. z o.o. 2003-2004 wiceprezes ds. sprzedaży, finansów, kadr, informatyki, rozwoju i administracji w US Pharmacia sp. z o.o., wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Grupy LOTOS SA. od 2006 roku – w Grupie ATLAS, najpierw jako członek zarządu, obecnie prezes zarządu.

Zobacz również

CSL – kreujemy logistykę na nowo

CSL – kreujemy logistykę na nowo

CLS Sp. z o.o. (Szczecin) i pozostałe podmioty wchodzące w skład Grupy niezmiennie stawia na jakość, rozwijanie procesów i usprawnianie procedur. Przedsiębiorstwo jest po recertyfikacji Systemu Zarządzania Jakością oraz IFS Logistics 2.2, czyli najwyższego poziomu bezpieczeństwa standardu dla transportu i magazynowania. Firma poddała się też audytowi w zakresie cyberbezpieczeństwa, zgodnie z unijną dyrektywą, która ma wejść w życie w 2024 roku. CSL jeszcze w tym roku chce uzyskać stosowny certyfikat w tym zakresie.

FED bez podwyżki stóp, Joe Biden wygłasza orędzie. Złoto rośnie

Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark

Złoto rozpoczęło miniony tydzień na poziomie ~1 925 USD za uncję, zaś już w piątek otarło się o poziom 1 980 USD, tylko w czwartek przeskakując o niemal 30 dolarów. W tle silne niepokoje geopolityczne i FED.